BLOG

SAĞLIKLI BESLENME KONUSUNDA BİOREZONANS DESTEĞİ

19/04/2019

GERÇEK SAĞLIKLI BESLENME NE DEMEKTİR?

Batı yeme kültürü birçok insanın sağlıksız yiyeceklere yönelmesine neden oldu. Buna rağmen fast food zincirleri gün geçtikçe büyüyor. Bu sağlıksız yiyecekler, gıdaların işlenmesiyle ortaya çıkan birçok toksine maruz kalıyor. İnsanların doğru yiyecekleri yememeleri durumunda karşılaştıkları riskleri anlamalarına yardımcı olmak, bazı yiyeceklerin sağlıksız olduğunu ve yalnızca belirli bir yiyecek grubunun gerçekten bir kişinin diyetine eklenmesi gerektiği artık biliniyor.

Bu bilgilerin hepsi bilinse de, birçok insanın unutmaya meyilli olduğu birşey var; oda her insanın kendine özgü beslenme doğrusu olduğudur. Bu nedenle, bir kişi için “sağlıklı” ve “iyi” bir beslenme şekli, bir başkasına uygun olmayabilir. Bir takım yiyecekler “sağlıklı” olarak kabul edilir ve kişinin beslenmesine mutlaka eklenir ama diğer kişiler için alerjiler ve gıda intoleransları gibi faktörlerin de dikkate alınması gerekir.

Biorezonans terapileri ile kişiye özel ve kişinin metabolizmasını bozan gıdalar, ağır metaller ve tarımsal ilaç kalıntıları tespit edilebilir ve bir kişinin diyetinin sadece sağlıklı değil aynı zamanda kendisi için uygun şekilde ayarlanması ile kişisel sağlıklı beslenme rehberi hazırlanabilir.

Sağlıklı Beslenmek

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan en son verilerde, nüfusun yaklaşık % 39' unun - 18 yaş ve üstü - obez olarak kabul edildiğini ortaya koydu. Bu, birçok insanın, kilolarını daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için sağlıklı bir diyet uygulayamadığı anlamına gelir.

“Sağlıklı” bir diyet, temel olarak vücuda zarar verebilecek gıdalardan kaçınmak ve aynı zamanda vücuda sağlığımız için gerekli besinleri doğru oranlarla alabilmektir.

Yiyeceklerle ilgili mesele, hayatta kalmak ve vücudu sağlıklı durumda tutmak için gerekli olan tüm vitaminleri, proteinleri, yağları, mineralleri ve diğer besinleri içeren tek bir gıda maddesi olmamasıdır. Bu nedenle, vücudu nemlendirmek için yeterli su ile birlikte, daha iyi bir sağlık için çeşitli besleyici gıda maddeleriyle ayarlanmış dengeli bir diyet önerilmektedir.

Biorezonans Tedavisi Nedir ve Nasıl Yardımcı Olabilir?

“Sağlıklı” bir diyet uygularken, bir insanın kendi bedenine tam olarak fayda sağlayacak bir şekilde yemek yediği anlamına gelmez. Vücudun sağlıklı kalmasını engelleyebilecek gıdalarda bulunan bazı bileşiklere karşı gıda intoleransları ve hatta bazı alerjiler vardır. Örneğin, gıda intoleranslarının enflamatuar tetikleyicilere yol açtığı bilinmektedir - bağırsak astarı iltihaplanırsa, vücudun gıdada bulunan besinleri uygun şekilde emme yeteneğini azaltabilir.

Bu, gerçekten Biorezonans tedavisinin devreye girdiği yerdir - bir insanı daha iyi yemek yeme becerisine sahip bir kişinin bedenlerinde ters reaksiyona girebilecekleri bileşiklere maruz kalmayacak şekilde donatmak için yapılabilecek çeşitli terapiler sunar.

Biorezonans terapilerin de kişinin vücuduna birkaç elektrot yerleştirilir. Vücudun elektromanyetik dalgalarının sinyallerin her birine nasıl tepki verdiğini test etmek için sinyaller vücuda doğru gönderilir. Sinyaller, belirli yiyecek seçenekleri de dahil olmak üzere herhangi bir sayıda öğeyi temsil edebilir. Sonuçlar, kişiye ideal olarak yememesi gereken belirli yiyeceklere ayrıntılı bir bakış sunar.

Bu yiyecekler bir hastanın diyetinden çıkarıldığı zaman, genel refahlarına kesinlikle katkıda bulunacak, besinlerin optimal emilimine izin verecek ve tükettikleri gıdalardan olumsuz etkilenme riskini azaltacaktır.

Sonuç

İnsanların sağlıklı olmak için hangi yiyecekleri yemeleri gerektiğini anlamalarına yardımcı olmak için binlerce program mevcuttur, ancak bu programlar kişiye özgü değildir. Biorezonans terapileri ile belirli gıdalara karşı intoleranslar, hassasiyetler ve alerjiler belirlenebilir. “Sağlıklı” beslenme planı daha sonra bu yiyeceklerden kaçınmak için ayarlanabilir (eleminasyon – uzak durma diyeti) ve sonuç olarak yediklerinizden farkında olmadan bile zarar görme ihtimalinden uzaklaşmış olursunuz.