BLOG

BİOREZONANS TERAPİLERİ VE BAŞ AĞRISI

26/03/2019

BİOREZONANS TERAPİLERİ BAŞ AĞRISINA ÇÖZÜM OLABİLİR Mİ?

Baş ağrıları, tüm dünya nüfusu arasında çok yaygın olan özel bir rahatsızlıktır. Aynı zamanda insan vücudunun sinir sistemini etkileyen en yaygın sağlık sorunudur. Baş ağrısı herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir ve yaşından bağımsız olarak herhangi bir kişiyi etkileyebilir.

Baş ağrıları, oldukça fazla sayıda insanın yaşadığı çok yaygın bir sinir sistemi bozukluğu olmasına rağmen, hala etkili bir şekilde tedavi edilememektedir ve insanlar, bir baş ağrısının yaşamları üzerinde ne kadar bir etkisinin olabileceğinin farkında değildir.

Baş Ağrısı Çeşitleri

Öncelikle farklı tipte baş ağrılarının olduğunu bilmek gerekir. Baş ağrılarını daha iyi anlamak için, genel toplumda -en sık görülen başlıca baş ağrı- tiplerine bir göz atalım.

Gerilim Tipi Baş Ağrısı - Bir gerilim tipi baş ağrısı genel nüfusun yaşadığı baş ağrısı en sık görülen tipidir. Bu baş ağrıları, kafanın zarar görmesinin bir sonucu değildir ve fiziksel bozukluklardan kaynaklanmaz. Genellikle yüzün ve boynun yanı sıra başın ön kısımlarında basınç hissine neden olur. Ayrıca kafa derisinin hassaslaşmasına neden olabilir.

Küme Tipi Baş Ağrısı - Bir küme baş ağrısı çok daha nadir bir gerilim tipi baş ağrısıdır. Kadınlardan daha çok erkekleri etkiler. Bu baş ağrıları sık sık geri dönüş eğilimindedir. Birçok insan, ağrıyı bir günde birkaç kez deneyimleme durumunda kalır. Kısa olabilirler ama çok şiddetli bir ağrıdır.

Migren - Migren, en çok 35-45 yaş arasındaki insanları etkileme eğiliminde olan, ancak ergenlikte de görülebilen şiddetli bir baş ağrısı tipidir. Bu tip baş ağrısı kadınları daha çok etkiler çünkü genellikle kadın vücudundaki hormonlardan kaynaklanır. Migren yaşayan birçok kişi, yaşamları boyunca bunları deneyimler. Migren atağı mide bulantısına neden olabilir ve ağrı üç güne kadar sürebilir.

Bir insanın yaşayabileceği birçok baş ağrısı türü vardır, ancak yukarıda sıraladığımız başlıklar en sık karşılaşılan baş ağrılarıdır.

Günümüzde baş ağrıları, baş ağrısına duyarlı bazı yapıların aşırı aktif olmasından kaynaklanmaktadır. Sinirler, kaslar ve kan damarları aşırı çalışır, bu da acı veren duyuların gelişmesine neden olur. Diğer bir yaygın neden, beyinde bulunan bazı kimyasalların aktivitesindeki değişiklikleri içerir.

Biorezonans Terapileri ve Baş Ağrıları

Geleneksel tedavi seçenekleriyle ilişkili yan etkiler, insanların baş ağrılarının şiddetini ve sıklığını azaltmak için alternatif yollar aramasını sağlar. Biorezonans terapileri baş ağrıları için en etkili seçeneklerden biri olduğu kanıtlanmıştır. Terapilerin çoğunlukla baş ağrılarını doğrudan tedavi etmemesi nedeniyle, baş ağrısına neyin yol açabileceğini düşünerek, bu spesifik altta yatan nedenleri hedef alır.

Biorezonans yöntem, kişinin baş ağrıları yaşamaya neden olabileceği olası sorunların ne olabileceğini belirleme konusunda yardımcı olur. Daha sonra, bu faktörleri ortadan kaldırmak için biorezonans cihazında uygun terapi programları kullanılır. Bu terapiler hastanın baş ağrıları yaşama sıklığını azaltmaya ve gelecekteki baş ağrılarını azaltma yada yok etmeye yardımcı olur.

Sonuç

Farklı türde baş ağrıları vardır ve hangisini yaşadığınızı bilmek, baş ağrısını tedavi etmek için en uygun yaklaşımı belirlemenize yardımcı olacaktır. Biorezonans terapisi, baş ağrısının ortaya çıkmasına neden olan ve altta yatan sorunları hedef alan, geleneksel tedavi seçeneklerinin neden olabileceği olası yan etkilerin hiçbirine neden olmayan etkili bir çözüm sunabilir.